Слушні поради

Порада 1. Як запам’ятати великий обсяг інформації: швидко і надовго

 1. Зміна обстановки

Якщо текст дуже великий – розділіть його на блоки, і кожен з них заучуйте в окремій кімнаті або приміщенні. Так інформація не перемішається в голові, бо ви запам’ятаєте її при різних обставинах.

 2. Зрозумійте те, що намагаєтеся вивчити

Якщо зрозуміти суть матеріалу – інформація закріпиться в пам’яті швидше і на більш довгий термін. Якщо текстн не піддається осмисленню, то незрозумілі моменти спробуйте переказати  сусідові, молодшому брату чи сестрі або домашній тваринці: під час викладу матеріалу ваш мозок автоматично почне підбирати більш спрощені формулювання для заплутаних понять.

3. Більше експресії

Інформація запам’ятається краще за допомогою жестів, міміки і рухів тіла. Вивчаючи іноземні слова – зображуйте їх значення; потрібно зазубрити діалог або складний абзац – обіграйте це в сценці або уявіть, що ви ведучий популярного ток-шоу. 

 4. Торкнемося психології

Визначте, яким чином вам найлегше сприймати інформацію: через зорові образи, тілесні відчуття або за допомогою звуку. Зробивши це, ви зможете використовувати більш ефективні, саме для вас, способи вивчення матеріалу. Наприклад, якщо ви аудіал – запишіть текст на диктофон і слухайте те, що намагаєтеся запам’ятати. Якщо візуал – проілюструйте основні моменти або пункти досліджуваного матеріалу. А кинестетикам варто переписувати ключові моменти на папір.

5. Екзекуція слів

Дуже цікавий і ефективний спосіб запам’ятати текст великого обсягу – переписати його, відкинувши від кожного слова все крім великої літери. Далі залишиться за першими літерами, згадувати слова цілком. Після кількох повторів ви досягнете того, щоб текст миттю спливав в пам’яті при одному тільки погляді на усічений варіант. Така шифровка – відмінна шпаргалка.

 6. Лекція уві сні

Запишіть ту інформацію, яку вже вивчили, на диктофон і включіть його на малій гучності, коли будете засинати. Запис не повинен заважати спати, але має звучати. Це допоможе закріпити в пам’яті речі, які важко запам’ятовуються.

 7. Без руху нікуди

Фізичні вправи розганяють кров по всьому тілу і зокрема покращують кровообіг у мозку. Отже, перед тим як засісти за книги і конспекти, непогано було б пробігти пару кіл навколо будинку або хоча б потанцювати. Так ви не тільки поліпшите якість розумових процесів, але ще і гарненько підбадьоритеся, зарядити себе енергією.
Будьте впевнені в своїх силах і не бійтеся обсягів, які потрібно вивчити. Ваш мозок і пам’ять без сумніву впораються з завданням!


Порада 2. Якими книжками скористатися для написання диплому

Бібліотекар Н.Г. Авєріна підготувадала для вас презентацію, в якій й розповіла про ці книжки – тисни на посилання нижче:






Порада 3. Чому варто писати шпаргалки

Поки ви складаєте матеріал, записуєте найпотрібніші підказки, ваш мозок реагує наступним чином:
  • Записуючи матеріал, можна запам’ятати 75% від побаченого. Частина з цього закарбується у пам’яті надовго.
  • Якщо читати конспект, не роблячи ніяких приміток, мозок запам’ятає близько 45% того, що побачили очі і утримає цю інформацію добу або дві.
  • Заздалегідь записуючи матеріал, ви даєте змогу очам запам’ятати послідовність викладу. Напроти у ситуації стресу людині важко викласти інформацію послідовно.
Тож писати шпаргалки варто. А от брати з собою на іспити - ні.

Порада 4. Що корисно їсти перед екзаменами

Їжею для розуму вважаються:
  • каші і зернові хлібці;
  • морепродукти (будь-які);
  • горіхи і сухофрукти;
  • молочні продукти (будь-які);
  • чорний шоколад.
І обов’язково необхідно втамовувати справу чистою водою.

Комментарии